دفتر حقوقی وکیل من :

ارائه دهنده خدمات تخصصی حقوقی

درهر ساعت از شبانه روز میتوانید عدد ۱۱۱ را به شماره ۸۷۲۰-۶۰۰-۰۹۱۲  پیامک فرمایید تا همکاران را از نیاز حقوقی خود مطلع فرمایید.

تلفن دفتر تهران: ۸۸۴۰۱۴۱۶ ۰۲۱

صرفنظر از آنکه توصیه وکیل من، اخذ مشاوره و خدمات حقوقی در همه امور به منظور حفظ حقوق اشخاص و جلوگیری از بروز اختلافات می­باشد، تیم دعاوی وکیل من با داشتن علم و تخصص و تجربه لازم و کافی از قوانین و رویه­های قضایی و همچنین شناخت و ارتباط موثر و به روز با مراجع و مراکز قضایی با تأکید بر اخلاق حرفه­ای به حفظ حقوق موکلین و دفاع از منافع آنان می­پردازد و تیم داوری وکیل من نیز به داشتن تجربه و تخصص لازم و آشنایی با مراکز داوری داخلی و بین­المللی و تسلط بر رویه­های موجود در این مراجع ،امادگی ارائه خدمات تخصصی داوری را دارد.

بهترین وکیل قراردادهای بین المللی

بهترین وکیل قراردادهای بین المللی

بهترین وکیل قراردادهای بین المللی

امروزه داوری اختلافات به جزء لاینفک قراردادها تجاری در سطح داخلی و خصوصا در سطح بین المللی تبدیل شده است.

در کمتر قرارداد تجاری بین المللی داوری به عنوان شیوه حل و فصل اختلافات دیده نشده است.

حتی در صورتی که در قراردادی شرط داوری گنجانده نشده باشد،طرفین میتوانند پس از اینکه اختلافی بروز کرد اختلافشان را به داوری بسپارند.

در این خصوص ماده ۴۵۵ قانون آیین دادرسی مدنی  مقرر کرده است که”متعاملین می توانند ضمن معامله ملزم شوند و یا به موجب قرارداد جداگانه تراضی نمایند که در صورت بروز اختلاف بین آنان به داوری مراجعه کنند و نیز می توانند داوریا داوران خود را قبل یا بعد از بروز اختلاف تعیین نمایند.

همینطور در مورد داوری های تجاری بین المللی بند اخیر بند ج از ماده ۱ قانون داوری تجاری بین المللی ایران  مقرر داشته است که”موافقتنامه داوری ممکن است به صورت شرط داوری در قرارداد و یا به صورت قرارداد جداگانه باشد.

داوری ها در مورد دعاوی داخلی عمدتا درکلیه دعاوی به جز دعوای ورشکستگی و دعاوی راجع به اصل نکاح،فسخ نکاح طلاق و نسب  و در مورد دعاوی بین المللی در مورد اختلافات در روابط تجاری خرید و فروش کالا و خدمات،حمل و نقل،بیمه،امور مالی،خدمات مشاوره ای،سرمایه گذاری،همکاری های فنی،نمایندگی،حق العملکاری،پیمانکاری و فعالیتهای مشابه صورت می پذیرد.

در صورت بروز اختلافات تجاری بر اسر اجرا،تفسیر و یا اعتبار و اجرای قراردادها چنانچه  این دفتر به عنوان داور مرضی الطرفین انتخاب شده باشد نسبت به اصدار رای داوری اقدام خواهد نمود.

مستحضرید بر اساس کنوانسیون نیویورک رای صادره توسط داور در کلیه کشورهای ملحق شده به کنوانسیون قابلیت شناسایی و اجرا خواهد داشت.

بنابر این در موارد زیادی رای صادره توسط داور تجاری اعتباری بیش از حکم صادره توسط دادگاهها را خواهد داشت

امیر آذرباد وکیل پایه یک دادگستری و داور دعاوی تجاری افتخار دارد نسبت به موضوع اختلاف چنانچه در قرارداد به عنوان داور معرفی شده باشد و یا بعدا به موجب قرارداد داور مرضی الطرفین معرفی گردد اقدام به تشکیل جلسه داوری و صدور رای بنماید.

همچنین  چنانچه داور اختصاصی شخص و یا مرجعی در قرارداد معرفی شده باشد اعم از اینکه مرجع و نهاد داوری در ایران و یا در خارج از قلمرو سرزمینی ایران تشکیل گردد میتوانید با انتخاب وکلای این دفتر به عنوان نماینده و وکیل خود در مرجع داوری از حقوقی خود دفاع نمایید.

نکته ی بسیار مهم اینکه شرط داوری ممکن است با احراز اراده ضمنی طرفین از بین برود لذا چنانچه در قرارداد داوری شما شرط داوری گنجانده شده باشد قبلا از هرگونه اقدامی با ما مشاوره نمایید