دفتر حقوقی وکیل من :

ارائه دهنده خدمات تخصصی حقوقی

درهر ساعت از شبانه روز میتوانید عدد ۱۱۱ را به شماره ۸۷۲۰-۶۰۰-۰۹۱۲  پیامک فرمایید تا همکاران را از نیاز حقوقی خود مطلع فرمایید.

تلفن دفتر تهران: ۸۸۴۰۱۴۱۶ ۰۲۱

صرفنظر از آنکه توصیه وکیل من، اخذ مشاوره و خدمات حقوقی در همه امور به منظور حفظ حقوق اشخاص و جلوگیری از بروز اختلافات می­باشد، تیم دعاوی وکیل من با داشتن علم و تخصص و تجربه لازم و کافی از قوانین و رویه­های قضایی و همچنین شناخت و ارتباط موثر و به روز با مراجع و مراکز قضایی با تأکید بر اخلاق حرفه­ای به حفظ حقوق موکلین و دفاع از منافع آنان می­پردازد و تیم داوری وکیل من نیز به داشتن تجربه و تخصص لازم و آشنایی با مراکز داوری داخلی و بین­المللی و تسلط بر رویه­های موجود در این مراجع ،امادگی ارائه خدمات تخصصی داوری را دارد.

 

بهترین دفتر وکیل

بهترین دفتر وکیل

بهترین دفتر وکیل

مدارک لازم جهت تقاضای صدور پروانه  پایه یک باتوجه به مواد قانونی فوق در کانون وکلای دادگستری مرکز:

۱)    تصویرمصدق تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی(۲ سری)

۲)    تصویر مصدق مدرک  تحصیلی(لیسانس حقوق یا حداقل گواهی پایان سطح ۲)

۳)    تصویر مصدق قطع رابطه استخدامی(استعفاء-بازخریدی- بازنشستگی- ودر خصوص نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویر اعتبار نامه نمایندگی)

۴)    عکس به تعداد مورد نیاز اعلامی

۵)    واریز هزینه ثبت نام به توجه به مبلغ اعلامی

نحوه ثبت تقاضا و انجام سایر تشریفات:

متقاضی باید مدارک فوق را به همراه فرم تقاضا در دفترکانون ثبت و پس از دستور رئیس یا نواب او جهت تشکیل پرونده به صدور پروانه کانون مراجعه و دو سری فرم تقاضانامه(پرسشنامه)را تکمیل و یک سری از این پرسشنامه را تحویل دایره صدور پروانه و یک سری دیگر را به همراه ۲ قطعه عکس و یک سری تصویر مصدق تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی تحویل دفتر کمیسیون تحقیق و بررسی نماید.

استعلامات زیر توسط واحد صدور پروانه تهیه و بعد از امضای رئیس یا نواب وی تحویل متقاضی می شود:

۱) پزشکی قانونی :

متقاضی باید حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت این استعلام را به همراه یک قطعه عکس (علاوه بر عکسی که بر روی استعلام الصاق گردیده است) به پزشکی قانونی واقع در تهران ضلع جنوبی پارک شهر سازمان پزشکی قانونی تحویل و پس از پرداخت هزینه (در حال حاضر حدود ۱۲۰۰۰ تومان) نسبت به انجام آزمایشات معموله اقدام ونتیجه و پاسخ آن را که به صورت در بسته و پلمپ میباشد تحویل واحد صدور پروانه نماید.

۲) عدم سوء پیشینه:

دارندگان پایه قضائی میتوانند علاوه بر مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ به اداره عفو و بخشودگی مستقر در کاخ دادگستری مراجعه و نسبت به دریافت پاسخ این استعلام (گواهی عدم سوء پیشینه کیفری) اقدام نموده وآن را تحویل دایره صدور پروانه نمایند.نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز برا ی این منظور باید به دفاترپلیس + ۱۰ مراجعه نمایند.

۳) کارگزینی:

دارندگان پایه قضائی باید این استعلام را به کارگزینی کل قوه قضائیه واقع در……… تحویل نمایند که پاسخ مذکور مستقیما” توسط کارگزینی به کانون وکلاء ارسال میگردد.در پاسخ این استعلام کلیه سوابق خدمتی قاضی از ابتدا تا انتهای کار وی (سمتها و شروع و خاتمه آن- ماموریتها- تشویقات-تنبیهات و محکومیتهای انتظامی )درج میگردد.

۴) نظارت و ارزشیابی:

متقاضی باید این استعلام را به معاونت نظارت و ارزشیابی دادسرای انتظامی قضات واقع در کاخ دادگستری تحویل نموده که پاسخ آن مستقیما” توسط این معاونت به کانون وکلاء ارسال میشود.

۵)استعلام از مرکز اسناد وزارت اطلاعات :

که مستقیما” توسط کمیسیون تحقیق و بررسی صورت خواهد گرفت و پاسخ آن توسط دایره  مذکور به صدور پروانه تحویل میگردد.در برخی موارد نیز معاونت نظارت وارزشیابی نیز از مرکز اسناد استعلام و پاسخ آن را به کانون وکلاء ارسال مینماید.

در خصوص نمایندگان مجلس به جای استعلام ۴ و ۵ از مجلس شورای اسلامی تائیدیه دوران نمایندگی متقاضی استعلام می گردد.

پس از طی تشریفات فوق در اجرای ماده ۳۴ آئین نامه لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری تقاضانامه وکالت در صورتی که نقصی نداشته باشد به نظر ریاست کانون میرسد و رئیس کانون  رسیدگی به هریک از تقاضاها را به یکی از اعضای کانون و یا کارمندان اداری و یا کارآموزان ارجاع مینماید که از پرونده گزارش تهیه گردد پس از آن در صورتی که پرونده به نظر گزارش دهنده ناقص باشد عودت تا رفع نقص گردد در غیر این صورت حسب دستور رئیس یا نواب وی در دستور کار هیات مدیره قرار گرفته و نسبت به آن اتخاذ تصمیم میگردد و در صورت موافقت با صدور پروانه محل اشتغال وی تعیین و پرونده جهت مراسم تحلیف ومتعاقب آن صدورپروانه به دایره مذکورارسال میگردد.

مراسم تحلیف در اجرای ماده ۳۹ آئین نامه لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری با حضور رئیس کانون و لااقل دو نفر از اعضای هیات مدیره انجام و پس از قرائت متن سوگند نامه و امضای متقاضی و سه نفر ازافراد فوق الذکر ذیل سوگند نامه، متقاضی مفتخر به ورود به حرفه وکالت پایه یک دادگستری میشود. پروانه وکالت وی پس از پرداخت حق عضویت و ابطال تمبر مالیاتی در پروانه و اعلام نشانی دفتر در محل اشتغال تعیین شده صادر و تحویل وی میگردد.